Home / Przełączniki ENTERPRISE / S4600-28X-P-SI

S4600 X
S4600-28X-P-SI
Switch L2 PoE+ 24 porty Gigabit z uplinkami 10G — DCN S4600-28X-P-SI
Zarządzalny przełącznik DCN S4600-28X-P-SI to 24 porty Gigabit RJ45 z PoE/PoE+ (łączny budżet 370 W, do 30 W na port) oraz 4 porty 10G SFP+ do agregacji i uplinków. Matryca 128 Gbps i tablica MAC 16K obsłużą gęstą sieć kamer IP, punktów dostępowych i stacji roboczych, a pełny zestaw funkcji L2 (VLAN, MSTP, ACL, ERPS, stacking VSF) daje niezawodność klasy operatorskiej w obudowie 1U.
Matryca przełączająca (Gbps)
128
Przepustowość (Mpps)
95,23
Budżet mocy PoE
370 W
Porty 10/100/1000 Base-T (RJ45)
24
Ile urządzeń zasili budżet 370 W?
Budżet 370 W na 24 portach PoE+ pozwala zasilić komplet kamer IP lub punktów dostępowych z zapasem. Przykładowo: 24 kamery 4–8 Mpx (6–12 W każda) to 144–288 W, a mieszana instalacja 16 kamer PTZ i 8 AP WiFi 6 mieści się w budżecie. Zasilanie startuje w <10 s, a monitoring PoE pokazuje obciążenie każdego portu na żywo.
Sprawdzony producent, wsparcie w Polsce
DCN projektuje i produkuje przełączniki klasy enterprise i operatorskiej, a od 2009 roku posiada europejskie przedstawicielstwo — DCN Europe, którego częścią jest grupa Salumanus, właściciel sklepu Fibermarkt. Kupujesz bezpośrednio w oficjalnym kanale dystrybucji: z gwarancją 24 miesiące realizowaną w Polsce, wsparciem technicznym po polsku i pomocą inżyniera w doborze konfiguracji przed zakupem. Produkty DCN spełniają wysokie standardy interoperacyjności i niezawodności — przełącznik pracuje w oparciu o otwarte standardy IEEE 802.3 i 802.1Q, współpracując ze sprzętem innych producentów.
Kluczowe funkcje
- 24 porty Gigabit RJ45 PoE/PoE+ (IEEE 802.3af/at) — do 30 W na port, łączny budżet 370 W
- 4 porty 10G SFP+ (1/10G) — wydajna agregacja i uplinki światłowodowe; moduły optyczne SFP+ dobierzesz z naszej oferty
- Matryca 128 Gbps, forwarding 95 Mpps, tablica MAC 16K
- VLAN 802.1Q, IGMP Snooping, DHCP Snooping — separacja i porządek w ruchu
- Bezpieczeństwo L2: ACL, IP Source Guard, ochrona ARP, storm suppression
- Redundancja: MSTP, G.8032 (ERPS) z przełączaniem 50 ms, autorski MRPP, agregacja łączy (LACP)
- Stacking VSF — wiele przełączników jako jedno urządzenie logiczne
- Zarządzanie Web GUI, CLI, SNMP oraz sFlow — lokalnie i zdalnie, monitoring ruchu
- Chłodzenie aktywne i obudowa metalowa rack 1U (440 × 300 × 44 mm)
Zastosowania — dla instalatorów, integratorów i administratorów
Monitoring IP / CCTV: zasilanie i transmisja kamer z jednego urządzenia; IGMP snooping i izolacja ruchu broadcast utrzymują płynność strumieni, a dedykowany VLAN odcina sieć kamer od reszty infrastruktury. Uplinki 10G SFP+ pozwalają wynieść agregację ruchu do rejestratora/NVR lub rdzenia sieci po światłowodzie.
Sieci WiFi i biurowe: punkty dostępowe i telefony VoIP zasilane bezpośrednio z portów PoE+, VLAN-y dla działów i gości, kontrola pasma i QoS dla usług krytycznych.
ISP i sieci dostępowe: ochrona ringowa (ERPS/MRPP) i agregacja łączy zapewniają redundancję, a stacking VSF upraszcza zarządzanie wieloma przełącznikami jako jednym urządzeniem.
Firmy i instytucje: rozwiązanie all-in-one — zasilanie, przełączanie i uplinki 10G w jednej obudowie 1U, z bezpieczeństwem L2 (ACL, DHCP snooping, IP Source Guard).
DCN S4600-28X-P-SI — panel przedni
| Nr | Nazwa | Funkcja |
|---|---|---|
| 1 | Diody systemowe (PWR / SYS) | Stan urządzenia po włączeniu zasilania. |
| 2 | Matryca LED portów 1–24 | Link/aktywność i status PoE każdego portu. |
| 3 | Porty 1–24: RJ45 10/100/1000Base-T (PoE/PoE+) | Dostęp i zasilanie urządzeń końcowych, do 30 W/port. |
| 4 | Porty 25–28: SFP+ 1/10G | Uplinki i agregacja światłowodowa 10 Gb/s. |
| 5 | Port konsoli (Console RJ45 / RS-232) | Zarządzanie lokalne przez CLI. |
| 6 | Przycisk Mode | Przełączanie trybu wyświetlania diod (Link ↔ PoE). |
| 7 | Port USB | Konfiguracja i aktualizacja firmware z pendrive. |
| 8 | Oznaczenie modelu / logo (DCN S4600) | Identyfikacja urządzenia. |
Zarządzanie jak w przełącznikach Cisco — znajomy CLI
Seria S4600 korzysta z interfejsu wiersza poleceń (CLI) w stylu Cisco IOS — administrator znający sprzęt Cisco skonfiguruje przełącznik bez nauki nowej składni. Poniżej przykładowa konfiguracja: VLAN dla kamer, porty dostępowe, uplinki 10G jako trunk, podgląd PoE i zapis ustawień.
Switch# config
Switch(config)# vlan 10
Switch(config-vlan10)# name Kamery-IP
Switch(config-vlan10)# exit
Switch(config)# interface ethernet 1/0/1-24
Switch(config-if-range)# switchport access vlan 10
Switch(config-if-range)# exit
Switch(config)# interface ethernet 1/0/25-28
Switch(config-if-range)# switchport mode trunk
Switch(config-if-range)# end
Switch# show poe interface
# podgląd obciążenia PoE na portach
Switch# show interface status
Switch# write
# zapis konfiguracji do pamięci startowej
Przykładowa składnia zbliżona do Cisco IOS. To samo zrobisz też w przejrzystym panelu Web GUI — bez znajomości CLI.
DCN S4600-28X-P-SI na tle klasy Cisco CBS350 i TP-Link Omada
Funkcjonalny odpowiednik zarządzalnych switchy 24-port PoE+ z uplinkami 10G — porównanie mierzalnych parametrów:
| Parametr | Ten produkt DCN S4600-28X-P-SI | Klasa Cisco CBS350-24FP-4X | Klasa TP-Link TL-SG3428XMP |
|---|---|---|---|
| Porty | 24x GbE PoE+ / 4x 10G SFP+ | 24x GbE PoE+ / 4x 10G SFP+ | 24x GbE PoE+ / 4x 10G SFP+ |
| Budżet PoE | 370 W | 370 W | 384 W |
| Warstwa | L2 + ERPS/MRPP + VSF | L3 Lite | L2+ |
| Stacking | ✓ VSF | stack (ograniczony) | brak |
| Zarządzanie | Web GUI, CLI, SNMP, sFlow | Web GUI + Business Dashboard | Web + kontroler Omada |
| Gwarancja i wsparcie | 24 mies., serwis i wsparcie w Polsce | limited + RMA producenta | limited + RMA producenta |
| Cena brutto | 3 341 zł | ~4 500–5 500 zł | ~3 200–3 800 zł |
Nazwy handlowe innych producentów służą wyłącznie identyfikacji klasy urządzeń i należą do ich właścicieli. Parametry konkurencji wg publicznych kart katalogowych; ceny orientacyjne wg porównywarek (I poł. 2026, mogą się zmieniać).
Najczęstsze pytania (FAQ)
Ile kamer IP zasili ten switch?
Do 24 kamer jednocześnie, o ile suma mocy nie przekracza 370 W. Kamera 4–8 Mpx pobiera 6–12 W, więc komplet 24 kamer to zwykle 144–288 W — z zapasem. Bieżące zużycie sprawdzisz w monitoringu PoE.
Czym różni się od serii ES430?
S4600 to pełniejszy L2 managed: CLI, SNMP/sFlow, ACL, MSTP, ERPS/MRPP oraz stacking VSF — do bardziej wymagających sieci i ISP. ES430 to prostsza seria Web Smart.
Do czego służą porty 10G SFP+?
Do agregacji ruchu i uplinków — 4 porty 1/10G SFP+ łączą switch z rdzeniem sieci lub serwerem/NVR po światłowodzie z przepustowością 10 Gb/s.
Czy switch obsługuje routing?
To przełącznik warstwy L2 z zaawansowanymi funkcjami (VLAN, MSTP, ERPS). Jeśli potrzebujesz routingu (OSPF/BGP), sprawdź serię S5750E.
Jakie moduły optyczne SFP+ pasują?
Dowolne moduły optyczne 1/10G SFP+ — jedno- i wielomodowe, także BiDi i DAC. Pomożemy dobrać moduł SFP+ do dystansu i typu włókna.
Specyfikacja techniczna
Atrybuty
- Supported PoE Standards
- IEEE 802.3af (PoE), IEEE 802.3at (PoE+)
- Resilience and availability
- DDM, ERPS (ITU-T G.8032), Loop Guard, MRPP, ULPP, Virtual Cable Testing
- Diagnostics
- IEEE 802.1D STP/802.1w RSTP/802.1s MSTP, IEEE 802.3ad LACP
- Visibility
- LLDP / LLDP-MED
- L2/L3 Multicast
- IGMP Query, IGMP Snooping Fast Leave (v2/v3), IGMP Snooping (v1/v2/v3), IPv6 MLD v1/v2 Snooping, Multicast VLAN
- L3 IPv6
- IPv4/IPv6 Dual Protocol Stack, IPv6 address
- Traffic control
- Flexible QinQ, GVRP, IEEE 802.1Q VLAN, IEEE 802.3x Full duplex & Flow control, IP subnet based VLAN, LACP algorithm (load balance), MAC VLAN, Port-based VLAN, Protocol-based VLAN, 802.1ad Vlan Stacking (QinQ), Voice VLAN
- QoS
- Broadcast Storm Control, IEEE 802.1p Priority Queues per Port, IEEE 802.1p Queuing method, Rate Limiting, Strict Priority, Trusted COS/TOS/IP Precedence/DSCP, Weighted Deficit Round Robin, Weighted Random Early Detection
- Security
- BPDU Guard, BPDU Tunnel, DHCP/DHCPv6 Snooping, IEEE 802.1x port-based/mac-based, IPv4/IPv6 Source Guard, Layer 2 MAC filtering, Port Security, Login authentication by RADIUS and TACACS+, SSH v1/v2, TACACS+ accounting/auditing
- Management
- Configuration backup and restore, Console Port RS-232 (RJ45), DHCP Client/Relay/Server, DHCP Option 43/60/82, DHCP Relay per VLAN, DHCPv6, GUI (Web), IEEE 802.1ag CFM, IEEE 802.3ah EFM, Multilevel CLI, NTP/SNTP, Port Mirroring per IP/TCP/UDP, RSPAN, sFlow, SNMP, Stack (VSF), Telnet, TFTP/FTP
- Routing
- Static Route IPv4/IPv6
- MIB
- RFC1066 - TCP/IP-based MIB, RFC1157 - SNMPv2c/v3 MIB, RFC1213, RFC1493 - bridge MIB, RFC1643 - ethernet MIB, RFC1757 - RMON group 1,2,3,9, RFC2233 - SMIv2 MIB, RFC2674 - bridge MIB extension, RFC2925 - Remote Management MIB
- Warstwa
- Warstwa 2
- Porty 10/100/1000 Base-T (RJ45)
- 24
- Porty 1/10G Base-X (SFP+)
- 4
- Bufor pakietów
- 1,5 MB
- Taktowanie procesora
- 800 MHz
- Pamięć RAM
- 256 MB
- Pamięć flash
- 32 MB
- Wentylatory
- Aktywne
- Matryca przełączająca (Gbps)
- 128
- Wilgotność względna
- 10 – 90
- Przepustowość (Mpps)
- 95,23
- Zasilanie
- 230 V AC
- Ramki Jumbo
- 10 k
- Maks. pobór mocy
- ≤ 420 W
- Budżet mocy PoE
- 370 W
- Tablica MAC
- 16 K
- Tablica MAC multicast
- 1K
- Tablica ACL
- 512
- Interfejsy VLAN (IP)
- 512
Wymiary
- Temperatura pracy
- 0 – 50
Atrybuty bazowe
- EAN
- 5901632434629
Wycena S4600-28X-P-SI dla Twojej firmy
Prześlij formularz — odpowiemy w 24h.
Sprawdzone rozwiązania
Pracujemy u operatorów, integratorów i firm w całej Europie.
Doradztwo techniczne
Pomożemy dobrać sprzęt do Twojej infrastruktury i potrzeb.
Kompatybilność i stabilność
Zgodność z urządzeniami różnych producentów i stabilne działanie.
Szybka realizacja
Dostępność magazynowa i wysyłka nawet w 24h.